Zespół Szkół Nr 6 Szkoła Podstawowa w Sopotni Małej

Język angielski w wychowaniu przedszkolnym.

Utworzono dnia 07.06.2018

W naszym przedszkolu odbywają się zajęcia z języka angielskiego w obu grupach tj. zerówce i grupie młodszej, dwa razy w tygodniu. Zajęcia prowadzi mgr Romana Pietraszko-Bodzek.

Obowiązujący program w przedszkolu to „Język angielski w wychowaniu przedszkolnym” Magdaleny Szpotowicz oraz Małgorzaty Szulc-Kurpaskiej wydawnictwa Oxford. Również dzieci korzystają z podręczników tego wydawnictwa pt. „Playtime” oraz innych pomocy naukowych tj. kart ilustrujących słownictwo, kukiełek, materiałów plastycznych, słowników obrazkowych, książeczek do oglądania i czytania, nagrań piosenek i historyjek, płyt z filmami DVD. Rodzice otrzymali także adresy strony internetowej, gdzie dzieci mogą ćwiczyć przerobiony materiał za pomocą np. gier.

Głównym celem kształcenia językowego w naszym przedszkolu jest osłuchanie dzieci z językiem obcym i uwrażliwienie tej grupy wiekowej na brzmienie języka innego niż język ojczysty. Stopniowo też dzieci są zachęcane do reagowania i wypowiadania rutynowych zwrotów w sytuacjach życia codziennego w przedszkolu. Dlatego też sprawnościami językowymi rozwijanymi w grupie dzieci przedszkolnych jest rozumienie ze słuchu i mówienie w języku obcym.

Rozwijanie sprawności rozumienia ze słuchu polega na przyzwyczajaniu dzieci do poleceń wydawanych w języku obcym, na słuchaniu bajek, piosenek, rymowanek i materiałów audiowizualnych, a także wykorzystywaniu języka obcego w zabawach i grach językowych.

Rozwijanie mówienia w języku obcym oznacza zachęcanie dzieci do powtarzania zwrotów i wyrażeń podczas śpiewania piosenek, recytowania wierszyków i rymowanek, a także do stosowania języka obcego w grach i zabawach oraz w trakcie codziennych czynności wykonywanych w przedszkolu.

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.