Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Nr 6 Szkoła Podstawowa w Sopotni Małej

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - REALIZOWANY W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

  29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W związku z realizacją działań promujących i wspierających rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole został zorganizowany Konkurs Pięknego Czytania.

Z tej okazji w klasach młodszych uczniowie przygotowali krótkie teksty, które zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom. Chętni pierwszoklasiści  przeczytali teksty ze swojego podręcznika, natomiast uczniowie klasy II zaprezentowali się w swoich ulubionych opowiadaniach i wierszach zaczerpniętych  z domowej biblioteczki. Wszyscy włożyli dużo pracy w swoje przygotowanie, teksty czytane były z piękną intonacją i ekspresją. Szczególne wyróżnienie otrzymali Błażej Szklarski z klasy I, oraz Kornelia Stelmach z klasy II. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy naszym małym czytelnikom.

  W klasach IV-VIII odbył się Konkurs Pięknego Czytania, nad którym czuwały panie Danuta Cul i Mariola Krzyżowska. Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na odbiór słowa pisanego, doskonalenie techniki czytania, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych  oraz zachęcenie do regularnego czytania literatury. W konkursie wzięło udział 14 uczniów, którzy zaprezentowali fragmenty utworów pisanych wierszem i prozą. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce-Mateusz Greń-klasa VII

II miejsce Zofia Gawlas-klasa VIII

III miejsce Oliwia Janik-klasa VI

Wyróżnienia:

Natalia Białek-klasa V

Antonina Cul -klasa VI

Gratulujemy!

Nagrody zostały zakupione z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny